wersja dla niedowidzących wersja dla niedowidzących
  • projektowanie stron www
  • pozycjonowanie
  • optymalizacja
  • aktualizacja
  • administrowanie
Spółdzielnia Socjalna
WwwPromotion
sep
Spółdzielnia Socjalna WwwPromotion


Odwiedź naszą stronę na Facebook'u Facebook


Historia...


Finał konkursu Polski Internet 2011
Zakończył się II Etap Konkursu Polski Internet 2011. Internauci wybrali swoich faworytów w poszczególnych kategoriach oraz Najlepszą Stronę Internetową 2011 roku. Konkurs organizowany już po raz drugi przez The World Internet Foundation pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury RP, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji zgromadził rekordową liczbę uczestników. Lidia Geringer de Oedenberg podczas Gali Konkursu otrzymała dwie nagrody za stronę internetową. W kategorii Polityk internauci przyznali stronie Lidii Geringer de Oedenberg główną nagrodę, zaś profesjonaliści zasiadający w kapitule konkursu swoje wyróżnienie. Lidia Geringer de Oedenberg poproszona o wystąpienie podczas odbierania statuetek i dyplomów podziękowała wszystkim internautom, którzy oddali głos w plebiscycie oraz współpracownikom pracującym nad kształtem i treścią witryny z webmasterem Jerzym Lamprechtem ze Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion na czele - więcej >>
sep
Warsztaty w Guzowym Piecu
W dniach 7-12 maja 2007 r. w Guzowym Piecu pod Olsztynem uczestniczyliśmy w warsztatach noszących nazwę: "Przedsiębiorstwo społeczne partnerem w działaniu na rzecz rozwoju lokalnego", zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP z Olsztyna w ramach Partnerstwa na Rzecz Rozwoju "Tu jest praca" Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL - więcej >>
sep
Wizyta studyjna gości z Włoch
W dniu 11 kwietnia 2007 r. Spółdzielnia Socjalna WwwPromotion gościła w swojej siedzibie we Wrocławiu reprezentantów różnych instytucji z partnerstwa Crescendo, również spółdzielnie socjalne z Genui i całego regionu Liguria - więcej >>
sep
O spółdzielczości socjalnej
Polecamy zapoznanie się z opracowaniem: "Model Ekonomii Społecznej jako sposób ograniczania zjawiska marginalizacji i wykluczenia społecznego" oraz z artykułem opublikowanym w Magazynie "Obywatel" nr 6/2006 z dnia 21.11.2006 r. autorstwa Michała Sobczyka - Raport o Spółdzielniach Socjalnych.
sep
Biuro Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion
Informujemy, że Spółdzielnia Socjalna WwwPromotion otworzyła swoje biuro mieszczące się na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego pod adresem:
53-609 Wrocław, ul. Fabryczna 10 bud. A11 (Centrum Konferencyjne), tel.: 501 689 575
sep
Ustawa o spółdzielniach socjalnych
Jest wreszcie długo oczekiwana ustawa o spółdzielniach socjalnych - więcej >>
sep
Szkolenie w Guzowym Piecu
W dniach 20-25 marca 2006 r. w Guzowym Piecu pod Olsztynem uczestniczyliśmy w szkoleniu noszącym nazwę: "Jak prowadzić i rozwijać przedsiębiorstwo społeczne", zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej "WAMA-COOP" z Olsztyna - więcej >>
sep
O naszej spółdzielni w mediach...
W dniu 19 marca 2006 r. "Panorama Dolnośląska" opublikowała obszerny artykuł o Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion - więcej >>. Ukazał się także program telewizyjny w TVP3 z cyklu "Kariera po europejsku" - zobacz film oraz materiał zrealizowany przez "Forum Wałbrzyskie" - "Oni byli pierwsi".
sep
Promujemy naszą spółdzielnię
W dniach 6-7 lutego 2006 r. uczestniczyliśmy w Konferencji Międzynarodowej Gospodarki Społecznej "Gospodarka społeczna - praca i solidarność. Nowi partnerzy rozwoju lokalnego" organizowanej przez Partnerstwo na Rzecz Rozwoju "Tu jest praca" Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL, która odbyła się w Warszawie w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej. W Partnerstwie koordynowanym przez Instytut Polityki Społecznej Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego uczestniczyli m. in. reprezentanci partnerów ponadnarodowych ze Szwecji, Francji, Włoch, Niemiec i Słowacji, Krajowa Rada Spółdzielcza, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, reprezentanci samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych oraz mediów. Podczas konferencji mieliśmy okazję zaprezentować uczestnikom naszą spółdzielnię - pobierz plik doc
sep
Roztrzygnięcie konkursu na wykonanie logo spółdzielni
Zwycięzcą konkursu na wykonanie logo Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion został Tomasz Kipka. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a zwycięzcy gratulujemy. Zwycięska praca znajduje się tutaj >>.
sep
O spółdzielni w prasie
W grudniu 2005 r. "Gazeta Wyborcza" opublikowała obszerny wywiad z członkami - założycielami Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion - więcej >>. W lipcu 2005 r. "Magazyn Mieszkańców - Wrocławianin" Nr 7 opublikował obszerny materiał o naszej powstającej spółdzielni - więcej >>.
sep
Walne Zgromadzenie
24 września 2005 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion na którym podjęte zostały sprawy członkowskie, finansowe i organizacyjne, m.in. przyjęto regulamin zatrudniania i wynagradzania członków spółdzielni oraz sposoby pozyskiwania środków finansowych na dalszy rozwój spółdzielni. Zebranie połączone było z niezwykle pożyteczną wymieną doświadczeń z zaproszonymi gośćmi oraz promocją naszej spółdzielni w TV (TVP3 Wrocław, Telewizja Dolnośląska TEDE).
sep
SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA "WwwPromotion" ZAREJESTROWANA!!!
Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z losami projektu ustawy o spółdzielniach socjalnych oraz niejasną procedurą rejestracyjną, dnia 1 września 2005 r. Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego dokonał wpisu do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS: 0000240507 Spółdzielni Socjalnej "WwwPromotion" zrzeszającej wyłącznie osoby niepełnosprawne. Z uwagi na fakt, iż jest to pierwszy taki podmiot w Polsce, jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani - ale też przeświadczeni o konieczności podołaniu wyzwaniu. To musi się udać!!! - wypis z KRS >>
sep
Nasz wniosek rejestracyjny w KRS
Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że 27 maja 2005 r. złożyliśmy dokumenty rejestracyjne naszej Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion we wrocławskim Sądzie Rejestrowym.
sep
Spotkania robocze członków naszej spółdzielni
W maju 2005 r. odbyły się spotkania robocze dotyczące promocji spółdzielczości socjalnej oraz naszych planów założenia Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion. Uczestnicy wspólnie zaplanowali i podzielili zadania na najbliższy okres. Zostały ustalone ogólne zasady działania spółdzielni, procedury rejestracji, biznesplan oraz sposoby pozyskiwania wsparcia finansowego przy tworzeniu oraz działalności w I etapie istnienia spółdzielni.
sep
I spotkanie założycielskie grupy WwwPromotion
25 kwietnia 2005 r. odbyło się I spotkanie informacyjne dotyczące naszych planów utworzenia pod patronatem Stowarzyszenia ACTUS - Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion. Uczestniczyły w nim osoby z Wrocławia, Bytomia i Nowej Rudy. Wybrano zarząd spółdzielni i uchwalono statut.
sep
Jak to się zaczęło...
Od kwietnia 2005 roku Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych ACTUS z siedzibą we Wrocławiu realizowało projekt noszący nazwę: "Promocja spółdzielczości socjalnej" - model Ekonomii Społecznej jako sposób ograniczania zjawiska marginalizacji i wykluczenia społecznego. Wyjściem naprzeciw idei spółdzielczości socjalnej była inicjatywa utworzenia Spółdzielni Socjalnej WwwPromotion skupiającej osoby niepełnosprawne, bezrobotne - poszukujące zatrudnienia. W ramach Regionalnego Funduszu Ekonomii Społecznej, przy wsparciu Stowarzyszenia na Rzecz Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP z Olsztyna, Stowarzyszenie ACTUS podjęło się, jako pierwsze w Polsce, zadania zainicjowania powstania takiej spółdzielni.
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.